Koszyk
Ilość: 0 szt. Cena: 0.00 zł
Polecamy
pokaż wszystkie kategorie
1. Inwestycja w rozwój czyli zalety rowerka biegowego.

 

   Na okres wczesnego dzieciństwa przypada ogromny postęp w sprawności psychoruchowej. Ważnym elementem w rozwoju jest umożliwienie dziecku poprzez świetną zabawę zdobycie umiejętności, które w znaczny sposób zwiększą poczucie niezależności  i pomogą w poznawaniu otoczenia. Idealną  zabawką stymulującą  jest rowerek biegowy.

   Podczas jazdy dziecko ma ogromną frajdę. Co ważne, ma poczucie, że samo panuje nad swoim ciałem i nie jest zależne od dorosłych.  W sposób naturalny uczy się koordynacji, równowagi, skupia uwagę, wzrok umożliwiając w ten sposób  ocenę np: odległości.

   Dziecko jadąc na rowerku napotyka różnego typu przeszkody dzięki którym kształtując swoja wyobraźnię przestrzenną planuje i  przewiduje dalszy przebieg jazdy. Dziecko odpychając się nóżkami wyrabia poczucie rytmu, zwiększa siłę mięśni.

   Fizjoterapełci wczesnego rozwoju mówią jednoznacznie o zaletach rowerków biegowych. Rowerek uczy koncentracji, równowagi, planowego myślenia czyli wszystkiego  co przyda się naszemu dziecku w późniejszych latach szkolnych.


2. Dobór wielkości rowerka biegowego.

już wkrótce ....